ENGÜRÜ TURİZM TUR VE GEZİ PROGRAMLARI

AMASRA SAFRANBOLU

AMASRA SAFRANBOLU

1 GECE 2 GÜN

Cumartesi : Sabah saat 08.00'da Güven park Koray mağazasıönünden Sabah kahvaltımızı aracımızda almak suretiyle, Amasra'ya hareket ediyoruz. Neşeli bir yolculuk sonrası saat 09.00'da küçük bir göl ve çam ormanları kıyısında inşa edilmiş Kaya Greenpark tesislerinde ve bastonlarıyla ünlü Devrek de bir molanın ardından, 12.30 dolaylarında Amasra'ya 4 km uzaktaki Roma imparatorluğu  döneminde  yaptırılan Türkiye'nin eşine rastlanmayan, yegane yol anıtı '' Kuşkayası'' anıtına uğradıktan sonra.Amasra'ya varıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası, ilk önce Fenikelilerce  kurulmuş birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İ.Ö. 12. yy 'a kadar uzanan tarihi dokusuyla Amasra'daki çevre gezimize; Köprü, karakteristik kale, cami ve nekropolü ile başlıyoruz. Ardından Ağlayan ağaçta bir çay molası sonrası Amasra'nın orijinal ahşap oyma hediyelik eşya ve oyuncaklarının imal edildiği Çekiciler sokakta bir gezinti yapıyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere geceyi geçireceğimiz Amasra inkum’daki otelimize geçiyoruz.
 
Pazar : Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Saat 12,00’da Safranbolu’ya doğru yola koyuluyor Yörük köyünde kısa bir gezinti ve Sipahioğlu konağı ziyaretimiz sonrası öğle yemeği için bir mola veriyoruz.Öğle yemeğimizgözleme(2 adet) ayran ve ev baklavası,Yemek sonrası rehber eşliğinde gerçekleştireceğimiz Safranbolu  gezimize, Bizanslılarca Türklerin saldırılarını durdurmak için yapılan kale, 1640 a kadar tarihlenen kesme moloz taştan yapılmış Cinci Hanı, arnavut kaldırımlı dar sokaklardan geçerek Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ediyor ve cami avlusu içinde bulunan güneş saati önünde turumuzu noktalıyoruz. Yine serbest program dahilinde lokumu ve el işleri, ağaç oymacılığı, dantel ve nakış işlemeleri ile ünlü Arasta'da alışveriş yapıyor ve saat 17.30'da Turizm ofisi önünde aracımızla buluşarak Saat 18.00'da  Ankara'ya hareket ediyoruz 22.00 ‘bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Klimalı yeni model araçlarla yolculuk 
  • Araç içi ilk gün alacağımız kahvaltı (pogaca +cay)
  • 1 gece İnkum’da(YP)konaklama
  • 1.gün akşam yemeği
  • 2. gün sabahı alacağımız kahvaltı
  • 1 ve 2. Günkü öğle yemeği
  • Profesyonel rehber eşliğinde çevre gezileri
 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Program harici yiyecek ve içecekler ile otel ve restoranlarda acentamızın üstlendiği yemeklerdeki alkollü alkolsüz içecekler
  • Özel harcamalar
  • Yemeklerde alınacak içecekler