ENGÜRÜ TURİZM TUR VE GEZİ PROGRAMLARI

BATI KARADENİZ TURU

Gece saat 24.00’da iSTANBUL’dan hareket ediyoruz.
 
1. GÜN
Sabah saat 08.00’da Ankara Bahçelievler’de kahvaltı molası sonrası Anıtkabiri ziyaret. Anıtkabir ziyaretimizi takiben 1, meclis, 2. meclis, Augustus mabedi, Hacı bayram veli camii gezilerimiz sonrası Anadolu medeniyetleri müzesini ziyaret ediyoruz. Ankara kalesinden Ankaraya panoramik bir bakış sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği Hamamönünde.
 
1. 2. GÜN
Otelde kahvaltı sonrası Kastamonu’ya hareket. Ilgaz dağında vereceğimiz kısa molanın ardından Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Kastamonu kalesi, Şeyh Şaban-ı veli türbesi, Nasrullah camii gezilerimizi takiben Taşköprü üzerinden Sinop’a ulaşıyoruz. Hamsilos fiyordu. Akliman, Süleyman Pervane medresesi, Aleaddin cami gezilerimiz sonrası Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği Sinop’daki restorantımızda. 
 
3.GÜN
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası birçok tanınmış kişinin(Mustafa Suphi, Refik Halit Karay, Refii Cevat, Burhan Felek, Zekeriya Sertel,Sabahattin Ali ve Nazım Hikmet gibi) cezasını tamamladığı, şimdi ise müzeye dönüştürülmüş eski Sinop cezaevi ile gezimize devam ediyoruz. Ceza evi gezimizi takiben Erfelek Tatlıca takım şelalelerini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
4. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ayancık Türkeli, Çatalzeytin İnebolu, Abana, Cide ve Gideros koyu’nu geriyor, Akşam yemeği ve konaklama için İnkum’daki otelimize ulaşıyoruz.
 
5. GÜN
Sabah Kahvaltısı ve deniz molası sonrası saat 10.30’da Amasra’ya geçiyoruz. Öğle yemeği ve Amasra gezimiz sonrası çekiciler sokak’da vereceğimiz mola sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu gezimize Hıdırlık tepeden başlıyor sırasıyla Cinci Hanı, köprülü mehmet paşa camii, Havuzlu asmazlar konağı gezilerimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama için yine İnkum’daki otelimize geçiyoruz. 
 
6. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltıyı takiben Akçakoca’ya hareket ediyoruz. Akçakoca ve Akçakoca kalesi, Dilek çukuru, Liman gezilerimiz sonrası. öğle yemeğini Binef At çifliğinde alıyoruz. Yemek sonrası Güzeldere şelalesine gidiyoruz. Şelale gezimiz sonrası Akşam yemeğimizi Kulu makasındaki Baran Turistik tesislerinde almak üzere Kapadokya bölgesine doğru yola koyuluyoruz. Konaklama Mustafa Paşa’daki otelimizde.
 
7. GÜN
Otelde alacağımız kahvaltıyı takiben üç güzeller, Göreme açık Hava müzesi, Uçhisar, Kaymaklı yeraltı şehri  ve Ihlara’ı geziyor, Saat 18,00 sularında Aksaray’dan dönüş yoluna koyuluyoruz. Akşam saat 22,30 sularında bir sonraki gezilerimizde karşılaşmak ümidi ile vedalaşıyoruz.                    
 
Geziye Dahil Hizmetler
  • Yeni model araçlar ile seyahat 
  • Araç içi ikramlar, 7 kahvaltı, 6 Akşam yemeği, 2 öğle yemeği(Düzce,Kapadokya)
  • 6 gece 2/3/4* otellerde konaklama
  • Profesyonel rehberlik hizmeti 
Dahil Olmayan Hizmetler
  • Türk gecesi Organizasyonu 
  • Kapadokya Balon Organizasyonu (120 €)
  • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
  • 7. günkü akşam yemeği ve 5 öğle yemeği
  • Acentamızın karşıladığı öğle ve akşam yemeklerindeki tüm içecekler