ENGÜRÜ TURİZM TUR VE GEZİ PROGRAMLARI

ÇANAKKALE GEZİSİ

ÇANAKKALE GEZİSİ

3 Gece 3 Gün

İsa'dan 481 yıl öncesinde, II. Med Savaşları sırasında, Pers Kralı Xerxes Çanakkale Boğazı'nın iki yakasındaki Abydos ve Sestos arasında gemilerle bir köprü oluşturmuştu. Aynı Boğazda, Leander ve Hera çiftinin hazin aşkları son buldu. Ve yine aynı boğazda Mustafa Kemal Atatürk I. Dünya Savaşında düşman kuvvetlerine karşı efsanevi zaferini kazanmış, bir neslin kaderini başlatmıştı. Bu kanla yazılmış ibret dolu öyküyü yaşatmak ve yaşamak için sizleri bekliyoruz.
 
 (Perşembe): Saat 22.00'da TOBB önünden aracımıza yerleşiyor ve Çanakkale’ye doğru hareket ediyoruz.
1.GÜN (Cuma):  Kaz (ida) dağının eteklerinde sabah kahvaltımızı alıyor Zeus atların’da ve tarihi zeytin yağı fabrikasında bir fotoğraf molası sonrası Assos'a hareket ediyoruz. günün yorgunluğunu atmak üzere Asos Park otele geçiyoruz. Kısa bir dinlence ve deniz molası sonrası Assos Antik Kentini ziyaret ediyor, Athena tapınagında gün batımını Midilli adasının eşiliğinde seyrediyoruz.   Akşam yemeği ve eğlence otelimizde
 
2. GÜN (cumartesi) otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasıı aracımızla Truva'ya hareket ediyor, Antik Truva kenti ve müzesini ziyaret ediyoruz. Arabalı vapur vasıtasıyla boğazı Çimenlik kalesi, Kilitbahir, ve Nara Burnu manzarası eşliğinde geçiyoruz.
Gelibolu yarımadasında Eceabat'a Limanına varıyor, burada boğaz kıyısında alacağımız öğle yemeği  sonrası otobüsle Çanakkale Şehitler Abidesine hareket ediyoruz. Şehitler Abidesi, Şehitlik, Savaş müzesini, 57. alay şehitliği, Morto ve Anzak koylarını  ziyaret ediyor, Truva filminde kullanılan Truva atı önünde fotoğraf molası sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
 
3. Gün (Pazar) Sabah alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası
aracımızla, Ankara’ya dönüş yoluna koyuluyoruz. Bursa’da vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası saat 22.00'da yine TOBB önünde bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Yeni model Klimalı araçla yolculuk 
2 gece YP konaklama  (1, gün butik otel-2, gün 4* otelde konaklama)
İlk gün kaz dağında alacağımız kahvaltı
2, gün Eceabat ta alacağımız öğle yemeği
Profesyonel rehber eşliğinde çevre gezileri
Müze ören yeri ücretleri
Feribot geçiş giderleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Program harici yiyecek ve içecekler ile öğle ve akşam yemeklerinde alınacak alkollü alkolsüz içecekler
• 2, gün dışında kalan öğle yemekleri