ENGÜRÜ TURİZM TUR VE GEZİ PROGRAMLARI

Doğu Karadeniz Turu 5 Gece 6 Gün

DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR GEZİSİ

(5 GECE 6 GÜN)
 
AKŞAM SAAT 20.00’DA …….DAN DOĞU KARADENİZE HAREKET
 
1.GÜN: SÜMELA MANASTRI-UZUNGÖL-RİZE-ÇAYELİ 
Araç’da alacağımız Sabah kahvaltısından sonra Maçka Altındere Milli Parkı’ndaki tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkış. Karadağ’ın eteklerindeki bu muhteşem yapıyı ziyaretimizden sonra Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket. Öğle yemeği molasının ardından göl kenarında yürüyüşler ve Uzungöl’den ayrılış. Yol üzerindeki Kiremitli Köprü gezildikten sonra yöreye has Rize Bezi alışveriş imkanı. Çayeli’ne hareket. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. 
 
2.GÜN: FIRTINA VADİSİ-ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-ÇAT-ELEVİT-AYDER
Sabah kahvaltı sonrası Fırtına Vadisi’ne giriş. Çamlıhemşin’de verilecek kısa molanın ardından midibaslarla, Çat üzerinden Elevit Yaylası’na hareket. Yaylada serbest zaman. Elevit Yaylası’ndan Çat yol ayrımına kadar yapılacak yürüyüşün ardından öğle yemeği. Dönüş yolu üzerinde bulunan Zilkale, tarihi Çinçiva Kemer Taş Köprü’nün görülmesi. Balı, kaplıcası ve harika doğası ile ünlü Ayder Yaylası’na varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde. 
 
3.GÜN: AYDER-FINDIKLI-ÇAĞLAYAN KÖYÜ
Sabah kahvaltı sonrası Gelintülü Şelalesi ve Kalegon Mevkii’nin gezilmesinden sonra Ayder’den ayrılış. Çamlıhemşin’de yöresel alışveriş molası. Fırtına Deresi kenarında yöresel öğle yemeği ardından Ardeşen-Fındıklı-Arhavi üzerinden Hopa’ya varış Yöre mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çağlayan Köyü’ne hareket. Otantik köy yaşantısı ve konakların incelenmesi sonrasında Fındıklı’daki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 
4. GÜN: HOPA-BATUM-AYDER 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hopa üzerinden Sarp sınır kapısına hareket. Sınır geçiş işlemlerimizin ardından dünya’nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi gezimizin ardında Batum’da Meryem Ana Katedral Kilisesi, Etnografya müzesi, Tarihi Orta Cami, Saat Kulesi, Avrupa meydanı gezilerimizi takiben 7 Km. lik sahil bandında serbest program veriyoruz. Aracımıza geçiyor ve   otelimize doğru yola koyuluyoruz. 
 
5.GÜN: TRABZON-AKÇAABAT-GİRESUN
Kahvaltıdan sonra Trabzon’a hareket. Yöresel el sanatlarının sergilendiği Gümüşçüler Çarşısı’nda alışveriş imkanı. Soğuksu Mahallesi’ndeki Atatürk Köşkü’nün gezilmesi. Öğle yemeği için Trabzon’un köftesiyle ünlü Akçaabat İlçesi’ne gidiyoruz. Yemekten sonra Giresun’a hareket. Giresun Kalesi’ne çıkış ve günbatımının izlenmesi. Buradan Giresun’u panoramik olarak seyrettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 
6.GÜN: ORDU-SAMSUN-ANKARA
Sabah kahvaltısından sonra Ordu’ya hareket. Ordu Boztepe’den şehrin kuşbakışı seyri. Samsun’a hareket. Samsun’da şehir turu; Bandırma Vapuru, Arkeoloji ve Atatürk Müzesi. Öğle yemeği molasından sonra  Ankara’ya hareket. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya varış.
 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Özel tur otobüsü ile yolculuk 
  • Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama 
  • Müze-ören yeri ve milli park girişleri 
  • Çevre gezileri ve  yaylalara midibas transferleri 
  • Yolculuk sırasında özel ikramlar
 
NOT 1: Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişide özel dizayn minibüs ile, 15-29 kişide lüks küçük otobüs ile, 29 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır.
NOT 2: Haftalık turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve  iptal olması durumunda; minimum 5 gün önceden haber verilir.
NOT 3: Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez; sadece koltuk numarası garantisi verilir.
NOT 4: Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir. 
NOT 5: Gezimize; spor ayakkabısı, fotoğraf makinesi ve bol film, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası getirmenizi öneririz.  
NOT 5: 18 Yaşından küçük çocuklar için, yanlarında ebeveynlerinden birinin olmaması durumunda çocuğa refakat etmeyen ebeveynin noterden alınmış muvafakat yazısı.