ENGÜRÜ TURİZM TUR VE GEZİ PROGRAMLARI

Karadeniz Kültür Gezisi 6 Gece 7 Gün

Karadeniz Kültür Gezisi

6 GECE 7 GÜN 

1.GÜN: AMASYA-ŞEBİNKARAHİSAR 
Sabah saat 07.00’de Kızılay Güven Park önünden hareket. Gerekli molalarla Amasya’ya varış. Amasya Müzesi, İlhanlı Mumyaları, II. Beyazıd Külliyesi ve Hazeranlar Konağı’nın gezilmesi. Ayrıca; Yeşilırmak, Tarihi Yalıboyu Evleri ve Kral Kaya Mezarları(panaromik) Amasya’da göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Şebinkarahisar’a hareket. Arzu edenlerle çevre gezimiz ardından otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 
2.GÜN: GÜMAŞHANE-HAMSİKÖY-ZİGANA
Sabah kahvaltısından sonra Kelkit yolu üzerinden Gümüşhane’ye varış. Burada pestil ve köme alışverişi ardından Gümüşhane’nin Torul İlçesi’ndeki Karaca Mağarası’nın gezilmesi ve öğle yemeği molası.Yemekten sona muhteşem manzaraları fotoğraf makinenize kaydedeceğiniz, sütlacıyla ünlü Hamsiköy’e hareket. Köy içinde yürüyüşler ve serbest zaman. Zigana Yayla Tatil Köyü’ne yerleşme. Canlı müzik eşliğinde eğlence dolu bir akşam yemeği ve konaklama.
 
3.GÜN: SÜMELA MANASTRI-UZUNGÖL-RİZE-ÇAYELİ 
Sabah kahvaltısından sonra Maçka Altındere Milli Parkı’ndaki tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkış. Karadağ’ın eteklerindeki bu muhteşem yapıyı ziyaretimizden sonra Of-Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket. Öğle yemeği ardından göl kenarında yürüyüşler ve Uzungöl’den ayrılış. Yol üzerindeki Kiremitli Köprü gezildikten sonra yöreye has Rize Bezi alışveriş imkanı. Çayeli’ne hareket. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. 
 
4.GÜN: FIRTINA VADİSİ-ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-ÇAT-ELEVİT-AYDER
Sabah kahvaltı sonrası Fırtına Vadisi’ne giriş. Çamlıhemşin’de verilecek kısa molanın ardından midibaslarla, Çat üzerinden Elevit Yaylası’na hareket. Yaylada serbest zaman. Elevit Yaylası’ndan Çat yol ayrımına kadar yapılacak yürüyüşün ardından öğle yemeği. Dönüş yolu üzerinde bulunan Zilkale, tarihi Çinçiva Kemer Taş Köprü’nün görülmesi. Balı, kaplıcası ve harika doğası ile ünlü Ayder Yaylası’na varış ve otele yerleşme. Dileyenler için Ayder Kaplıcaları’ndan yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde. 
 
5.GÜN: AYDER-SARP SINIR KAPISI-FINDIKLI-ÇAĞLAYAN KÖYÜ
Sabah kahvaltı sonrası Gelintülü Şelalesi ve Kalegon Mevkii’nin gezilmesinden sonra Ayder’den ayrılış. Çamlıhemşin’de yöresel alışveriş molası. Fırtına Deresi kenarında yöresel öğle yemeği ardından Ardeşen-Fındıklı-Arhavi üzerinden Hopa’ya varış Batum a hareket batum ve botanik parkı gezileri sonrası  Fındıklı’daki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 
6.GÜN: TRABZON-AKÇAABAT-GİRESUN
Kahvaltı sonrası Yöre mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çağlayan Köyü’ne hareket. Otantik köy yaşantısı ve konakların incelenmesi sonrasında Trabzon’a hareket. Yöresel el sanatlarının sergilendiği Gümüşçüler Çarşısı’nda alışveriş imkanı. Soğuksu Mahallesi’ndeki Atatürk Köşkü’nün gezilmesi. Öğle yemeği için Trabzon’un köftesiyle ünlü Akçaabat İlçesi’ne gidiyoruz. Yemekten sonra Giresun’a hareket. Giresun Kalesi’ne çıkış ve günbatımının izlenmesi. Buradan Giresun’u panoramik olarak seyrettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 
7.GÜN: SAMSUN-ANKARA
Sabah kahvaltısından sonra Ordu’ya hareket. Ordu Boztepe’den şehrin kuşbakışı seyri. Samsun’a hareket. Samsun’da şehir turu; Bandırma Vapuru, Arkeoloji ve Atatürk Müzesi. Öğle yemeği molasından sonra  Ankara’ya hareket. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya varış.
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

  • Özel tur otobüsü ile yolculuk 
  • Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama 
  • Müze-ören yeri ve milli park girişleri 
  • 4 öğle yemeği 
  • Çevre gezileri ve  yaylalara midibas transferleri 
  • Yolculuk sırasında özel ikramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • Restorandaki öğle yemeklerinde ve otellerde alınacak içecekler 
  • Son gün öğle ve akşam yemeği 
  • Ekstra harcamalar.